Najlepsze lokaty na 3 miesiące 01.2018

Z początkiem roku nie odnotowano znacznych zmian w oprocentowaniu lokat trzymiesięcznych. Nadwyżki finansowe najkorzystniej jest ulokować w Nest Banku i Plus Banku (dla kwoty 5000 zł oprocentowanie wynosi tu 4%), większe kwoty można złożyć w BGŻ Optima czy Idea Banku, gdzie oprocentowanie sięga 2,7% dla depozytów do wysokości 50 000 zł). Banki proponują nowe produkty, które jednak nie są w praktyce niczym innym jak następcami ofert, jakie banki proponowały pod inną nazwą.

Najwyżej oprocentowane pozostają lokaty dla nowych klientów. Tu aż 4% (to wyjątkowo dużo biorąc pod uwagę ostatnie notowania rynkowe) oferuje Plus Bank z lokatą na Start i Nest Bank z lokatą Nest Lokata Witaj, nieco mniej bo 3,5% BGŻ Optima (Lokata Bezkarna) i IDEA Bank (Lokata Happy), a 2,5% proponuje Alior Bank (online).

W pierwszych bankach warunkiem jest założenie konta osobistego czy regularnych wpływów na konto. Przedsiębiorcy mają też zobowiązać się do przesyłania wpłat na ZUS i podatki za pośrednictwem bankowości online. Jedynie Bank Millenium oferuje lokaty dla starych i nowych klientów.

Większe pieniądze (powyżej 50 tysięcy zł) można ulokować i zyskać jedynie, albo aż 2,7% w skali roku (w BGŻ Optima – lokata Bezkompromisowa i IDEA Lokata Happy Pro). To granica opłacalności, biorąc pod uwagę inflację i konieczność opłacenia podatku od zysków. Dodatkowo większość badanych lokat wymaga by klienci byli nowymi inwestorami, ograniczają maksymalne kwoty lokaty (tylko bank Toyota w Lokacie Plus w rankingu nie ogranicza maksymalnej kwoty wpłaty), co niestety nie pozwala zarobić prawie wcale. Niemniej jeśli dysponujemy większą gotówką nie sposób trzymać ją w domu w przysłowiowej „skarpecie”. Takie depozyty są w pełni bezpieczne, gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Zaznaczmy, że nawet niewielkie kwoty odkładane regularnie w ramach bezpiecznych instrumentów finansowych mogą po pewnym czasie przynieść pewne korzyści. Dodatkowo można łączyć wybrane produkty by zyskać więcej.

Źródło: doradcy.co.pl