Kredyt hipoteczny – jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę?

Kredyt hipoteczny ma to do siebie, że wiąże kredytobiorcę z bankiem na długi okres czasu. Na takie rozwiązanie decydujemy się głównie z powodu planowanej budowy domu czy zakupu mieszkania. Jako, że tego rodzaju kredyty opiewają na wysokie kwoty, konieczne jest zabezpieczenie się banku na wypadek nieterminowej/braku spłaty zobowiązania przez klienta. Nigdy nie ma pewności co do tego, czy spłaci on całe zobowiązanie i ile to dokładnie potrwa. Jeśli jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto przejrzeć ranking kredytów hipotecznych i zapoznać się z co najmniej kilooma ofertami z różnych banków.

Co należy wiedzieć na temat kredytu hipotecznego?

Bez wątpienia kredyt hipoteczny stanowi duże obciążenie dla domowego budżetu. Nie należy zaciągać tego rodzaju zobowiązania bez dokładnego przeanalizowania swojej sytuacji, potrzeb i możliwości finansowych. Jest to zobowiązanie, z którym wiąże się duża odpowiedzialność i nigdy nie można do końca przewidzieć, co może wydarzyć się w przyszłości. Na rynku działa wiele instytucji bankowych, które dwoją się i troją podczas opracowywania swoich ofert. Wszytko po to, aby zachęcić do skorzystania właśnie z ich usług. Nie należy jednak wybierać oferty pod wpływem chwili czy bez uprzedniego zapoznania się ze szczegółami oferty. Pomocny jest ranking kredytów hipotecznych, który ułatwi nam wybór najkorzystniejszej dla siebie oferty. Warto zapoznać się także z opiniami Internautów na temat poszczególnych banków.

Kredyt hipoteczny nie jest przyznawany każdemu – konieczne jest posiadanie odpowiednich możliwości kredytowych i pozytywnej historii kredytowej. Warto wobec tego już z wyprzedzeniem zadbać o swoją zdolność kredytową. To jednak nie wszystko. W przypadku kredytu hipotecznego bank wymaga wkładu własnego i to w określonej wysokości. Wszystko zależy od tego, na jaką kwotę ma opiewać zobowiązanie. Kolejną kwestią są dodatkowe opłaty. Do spłaty jest nie tylko wartość nieruchomości i odsetki, ale też wiele innych elementów. Konieczne jest wypytanie się o wszystkie składowe. Bank może wymagać dodatkowych zabezpieczeń w postaci ubezpieczenia nieruchomości, kredytobiorcy na życie/od utraty pracy, niskiego wkładu własnego czy pomostowego do czasu ustanowienia zabezpieczenia hipotecznego.

Kredyt mieszkaniowy nr 1SPRAWDŹ
+