Citi Handlowy numerem jeden wśród Dealerów Skarbowych Papierów Wartościowych

Citi Handlowy zwyciężył w konkursie na pełnienie funkcji Dealera Skarbowych Papierów Wartościowych (DSPW) w 2013 roku, organizowanym przez Ministerstwo Finansów. To pierwsze, historyczne zwycięstwo Banku w tym prestiżowym konkursie organizowanym od 2002 roku.

Citi Handlowy uzyskał najwyższą punktację średnią podczas czterech kwartałów podlegających ocenie i jest pierwszy na ogłoszonej przez Ministerstwo Finansów liście 16 banków zyskujących prawo do świadczenia zadań DSPW w nadchodzącym roku. O finalnym wyniku decydowały punkty przyznawane w trzech kategoriach w okresie od 1.10.2011 do 30.09.2012: udział w zakupach na rynku pierwotnym, jakość kwotowań na rynku wtórnym oraz współpraca z Ministerstwem Finansów. Citi Handlowy w każdej zebrał wysokie noty, jednak szczególnie wyróżnił się w obszarze zakupów obligacji skarbowych na rynku pierwotnym, z ponad 20% udziałem w rynku w ostatnim kwartale Konkursu, dwukrotnie wyższym od kolejnego w zestawieniu banku.

System Dealerów Skarbowych Papierów Wartościowych jest stosowany przez prawie wszystkie kraje Unii Europejskiej. W Polsce istnieje on od 1996 roku, natomiast konkurs na dealerów skarbowych papierów wartościowych organizowany jest przez Ministerstwo Finansów od 2002 r.

Więcej informacji na temat oferty Citi Handlowy uzyskać można pod poniższym adresem: http://www.informacjakredytowa.com/citi-handlowy/

PROMOCJA KREDYTU GOTÓWKOWEGO LUTY 2020SPRAWDŹ TERAZ